Zatrzymamy dla Was rzekę podczas JBL Triathlon Opole

Wydarzenie swoim patronatem objęło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, administrator m.in. rzeki Odry.

Właśnie dzięki zaangażowaniu tej instytucji popłyniecie w zatrzymanym nurcie Odry. Jest to ewenement na skalę ogólnopolską !!! 

Każdy nas pyta jak to wygląda więc tłumaczymy .... 

Jak spojrzycie na mapę Opola to zobaczycie, że Odra przez miasto przepływa kanałem Ulgi, kanałem Młynówka i głównym nurtem. Poprzez umiejętne dźwigniecie śluz na Odrze , woda popłynie kanałami, dzięki czemu nurt w miejscu rozgrywania konkurencji pływackiej będzie praktycznie zatrzymany.

Dziękujemy bardzo za przychylność do naszego szalonego projektu :) 

Więcej o Wody Polskie ....

Wody Polskie to państwowa osoba prawna, zajmująca się realizacją zadań związanych z utrzymaniem oraz zarządzaniem wodami i urządzeniami wodnymi. Wody Polskie dbają o zapewnienie odpowiedniej ilości i jakości wód (a nie wody – woda jest w kranie, w rzekach płyną wody). Chronią przed skutkami i zapobiegają zjawiskom powodzi i suszy. Odpowiadają za zapewnienie odpowiednich warunków do żeglugi pasażerskiej i towarowej. Do zadań Wód Polskich należy również zarządzanie urządzeniami wodnymi, takimi jak np. jazy, śluzy, zapory, zbiorniki retencyjne. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach jest administratorem rzeki Odry i wielu innych oraz licznych zbiorników w regionie, na których można uprawiać sporty wodne, wędkować, czy spędzać rekreacyjnie czas.