Oświadczenie organizatorów Triathlon Opole

Dwa lata temu stworzyliśmy Triathlon Opole. W miejscu, gdzie nikt nie odważył się wcześniej zorganizować tego rodzaju zawodów, my zatrzymaliśmy Odrę, wyznaczyliśmy płaską i szybką przebiegającą drogą krajową 20 km trasę rowerową, przebiegliśmy przez opolski rynek żeby metę i całe miasteczko ustawić pod słynnym amfiteatrem w Opolu. Organizacja zawodów od A do Z została powierzona nam, ciężar ryzyka związanego z pierwszą edycją, promowanie imprezy w środowisku czy zbudowanie całej strony komunikacyjnej imprezy.

Z niemałymi kłopotami przy pierwszej edycji, edukowaniem służb i instytucji czym jest triathlon i jak go trzeba bezpiecznie zorganizować, zrobiliśmy pierwszą edycję. I pomimo bardzo gęstego kalendarza triathlonowego w Polsce od pierwszej edycji mogliśmy liczyć na super frekwencję i bardzo duży pozytywny odzew. Na dowód czego otrzymaliśmy w swoim debiucie nagrodę Prezydenta Opola za najlepsze wydarzenie sportowe 2018.

Wprowadzenie organizacji do centrum wojewódzkiego miasta wymagało od nas nie lada wysiłku i budżetu, który był w stanie zabezpieczyć takie przedsięwzięcie. Niestety kwota dotacji nie pokryła nawet w całości projektu i organizacji ruchu.

I w nagrodę "za zasługi" zostaliśmy pozbawieni w tym roku możliwości organizacji kolejnej edycji zawodów. Jest nam po prostu po ludzku niezmiernie przykro i czujemy się wykorzystani jako firma i ludzie, którzy sprawdzili czy jest to możliwe, ponosząc ryzyko nowego przedsięwzięcia, zbudowali grono zwolenników i... zostali odsunięci od dalszej organizacji i rozwoju zawodów.

Organizujemy zawody od 7 lat współpracowaliśmy z wieloma instytucjami, w tym czasie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt imprez i rozumiemy, że zmienia się polityka czy strategie. Ale ta sytuacja jest delikatnie mówiąc, niezrozumiała.

Pozostało nam tylko zachęcić Was do startu w innych naszych zawodach, których, co nas bardzo cieszy, przybywa. 

Jednocześnie bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim służbom zaangażowanym w organizację Triathlon Opole. Policjantom, strażakom, ratownikom medycznym, klubowi seniora, wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w zawody, pozostałym instytucjom, sponsorom, partnerom. Bez Waszej nieocenionej pomocy zawody nie miałyby prawa się udać. Dziękujemy.

Organizujemy zawody z pasji do sportu, z którego wyrośliśmy i który jest treścią naszego życia. Pasję do sportu pragniemy szerzyć wśród jak największego grona zawodników. Dlatego oczywiście nadal będziemy organizować zawody. Wiemy jak wielu z Was zadebiutowało w Opolu . Wychodząc Wam naprzeciw i mając bardzo dobre relacje z grupą Kapija ze Zdzieszowic będziemy wszystkimi swoimi możliwościami i doświadczeniem wspierać zawody Odra Triathlon i inne ich zawody.

Zawody Odra Triathlon odbędą się już 14 czerwca. Wszystko na to wskazuje, że odbędą się na dystansach 1/8 i ¼ IM . Po za tym robią świetny cross triathlon w Januszkowcach i SwimRun Industrialny.

Stałe punkty naszego kalendarza to najtrudniejszy weekend w Polsce ze słynnym Diablakiem i krótszymi dystansami . Bardzo ciekawa „ćwiartka” z podjazdem na Kocierz i biegową metą na żywieckim rynku. Połówka z metą po 6 kilometrowym podejściu na Skrzyczne. Na weekend w Żywcu  zapraszamy 20 – 21 czerwca.

Wcześniej w kwietniu rozpoczynamy sezon zawodów w Katowicach , zaczynamy od duathlonu. A górski duathlon robimy 10 maja w Wiśle.

Czeka nas jeszcze kilka niespodzianek, ale sezon na pewno zakończymy z końcem wakacji triathlonem w Katowicach.

Idąc za maksymą co nas nie zabije to nas wzmocni, pomimo przykrego doświadczenia z uśmiechem patrzymy w przyszłość i będzie nam jak zwykle super miło jak wystartujecie u nas.


JBL Triathlon Opole 2019 przeszedł do historii

002jpg

Drugi raz zatrzymaliśmy Odrę żeby móc popłynąć w centrum Opola podczas JBL Triathlon Opole.

To są zawody jedyne w swoim rodzaju i robione przez ludzi, których pasją jest dawanie ludziom uśmiechu. I właśnie ten uśmiech jest największą nagrodą dla nas. Dziękujemy. 

Osób i instytucji , którym należą się podziękowania jest bardzo wiele. Główne podziękowania należą się Miastu Opole, Panom Prezydentom, ale w szczególności Wydziałowi Sportu, który od początku bardzo angażuje się w to aby organizacja przebiegła bez zarzutu. Dzięki ich otwartości, w ogóle mogliśmy zacząć planować, tak wielkie przedsięwzięcie jakim są zawody triathlonowe w samym sercu miasta. 

Jak wiecie wstrzymanie Odry to przychylność RZGW  Zarządu Zlewni Środkowej Odry - Odcinek Opolski - Wody Polskie za co też ogromnie dziękujemy.

Kolejni bez których impreza nie miała by takiego kształtu to są wszystkie służby , począwszy od Naczelnika Wydziału Ruchu Policji Miejskiej,  dzięki nim impreza była bezbłędnie zabezpieczona. Dziękujemy OSP Źlinice-Boguszyce - to wy poświęciliście swój wolny czas aby zawodnicy mogli bezpiecznie jechać ulicami miast. W wodzie mogliśmy liczyć na czujne oko OSP ORW z Opola.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o sponsorach, którzy również mają ogromny wpływ na kształt imprezy . Począwszy od sponsora tytularnego firmy JBL która wspiera nas od samego początku, przez Sklep Twomark, Cryospace, Cisowianka, 4Move. Dodatkowe podziękowania dla Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania (RLGD) "Opolszczyzna" za ufundowanie nagród pieniężnych.

Dziękujemy naszym kochanym wolontariuszom Klubu Seniora z Opole, którzy z uśmiechem na ustach pracowali przez dwa dni przy obsłudze zawodów i na trasie. Byliście wspaniali !!! 

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, bez Was nie moglibyśmy cieszyć się razem z Wami z bezcennych uśmiechów zadowolenia na mecie.

Same zawody to spotkanie debiutantów i osób już dłużej uprawiających tę piękną dyscyplinę. Prawie pół tysiąca osób na starcie na dwóch dystansach i kilkadziesiąt dzieci rozgrzało do czerwoności kibiców na trasach wszystkich dyscyplin. Było interesująco, emocjonująco z dużą dawką dobrej zabawy. 

Pamiętajcie, że cały czas możecie pobrać zdjęcia ze swoimi zdjęciami ze strony :  Shoot IT


JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA W 2019 ROKU !!!
Zapisy ruszają 3 stycznia

Po małych "społecznościowych" konsultacjach ruszamy z zapisami tuż po nowym roku. Limit, który będzie w w pierwszej fali to 700 osób. Obawiamy się, że może zabraknąć, ale mamy na to PLAN B. 

Będą to albo osobne starty albo dwie strefy zmian. Zobaczymy jaka będzie dynamika zapisów i jak szybko wykupicie pierwsze 700 pakietów. 

Atrakcje zapowiadają się wyśmienite, o szczegółach już pisaliśmy i jak tylko będziemy mieć je potwierdzone od razu Was poinformujemy. 

Dodatkowo jeszcze przed świętami wypuścimy specjalną kolekcję koszulek wraz z voucherem świątecznym . Trzymajcie rękę na pulsie , szczególne na FACEBOOK . 

Przygotowania czas zacząć . 

Triathlon Opole 2019

Już jest, termin Triathlon Opole 2019 !!!

W przyszłym roku widzimy sie w Opolu 23 czerwca !!! Wpisujcie datę do kalendarza
Oprócz sprawdzonych już tras, pracujemy dla Was nad dodatkowymi atrakcjami , wśród nich m.in :
  • Bieg wyremontowanym deptakiem na ul. Krakowskiej 
  • Metą w amfiteatrze 
  • Pływaniem tylko z nurtem Odry na dystansie 1/8 IM  
Nie możemy się doczekać !!! 
Żeby lepiej przygotować się do zawodów pamiętajcie, że możecie trenować z Grupą Triathlonową KONA .